VPN - Virtual perivate network. Internet conncetion privacy concept.

Dlaczego warto korzystać z VPNa?

Uncategorized

Sporo osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z zalet, które wynikają z korzystania z VPN. Co więcej, wiedza o VPN jest na tak niskim poziomie, że sporo osób nawet nie wie co to jest. Stąd też dziś opowiemy sobie o zaletach tego typu sieci. W rzeczywistości VPN daje nam możliwość serfowania po internecie z wykorzystaniem specjalistycznego szyfrowania przez zewnętrzne serwery, gwarantując użytkownikom bezpieczeństwo, anonimowość oraz prywatność w internecie. Ponadto sieci VPN posiadają także wiele innych zalet, na których skupimy się w tym artykule. Już poniżej znajdziecie ranking TOP 5 informacji, dlaczego warto korzystać z VPN podczas codziennego przeglądania internetu.

Bezpieczeństwo w sieci


Statystyki dotyczące bezpieczeństwa w sieci są dla wielu osób zatrważające. Czy wiesz, że ponad 700 milionów ludzi z całego świata dotkniętych zostało cyberprzestępczoścą w sieci? A to wszystko tylko w jednym 2019 roku! Te liczby są wręcz brutalne i przerażające, natomiast kolejne prognozy niestety są jeszcze bardziej przerażające. Fachowcy i analitycy przewidują, że w następnych latach cyerprzestępczość dotknie jeszcze większą ilość osób. Wzrost może oscylować nawet w granicach 15%, a nawet więcej. Jeśli nie chcesz znaleźć się w tej grupie to koniecznie zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Schowaj się przed hakerami, ukryj swoje dane, lokalizacje, IP oraz zaszyfruj połączenie Wi-Fi. Takie zalety możesz uzyskać, gdy podłączysz się do sieci VPN.

Prywatność i anonimowość w internecie


Pewien czas temu Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w USA. Już wtedy nikt nie ukrywał, że swoją przewagę uzyskał m.in. poprzez wpływ na innych ludzi za pomocą smartfonów i szeroko pojętego internetu. Prowadzona wtedy kampania była szczegółowo zaplanowana. M.in. z pomocą nowoczesnych firm, które zbierały dane od internautów. Prezydent USA wpływał na swoich potencjalnych wyborców także dzięki dostosowaniu autorskiej kampanii do każdej konkretnej grupy odbiorców. Mógł tak działać, ponieważ miał dostęp do wielu ważnych informacji o użytkownikach, dzięki czemu dostosował treści specjalnie do nich.

Jeśli Ty nie chcesz dać się manipulować osobom trzecim, to nie musisz. Prawdziwe VPN zapewnia Tobie pełną ochronę oraz w w pełni anonimowe połączenie. W zasadzie nikt nie będzie przypuszczał, że Ty to Ty. W zależności od preferencji możesz wybrać i ustawić dowolną lokalizację. Do wyboru jest kilkadziesiąt miejsc na Ziemi. Jeśli jesteś w Polsce, to za pomocą jednego przycisku możesz zmienić Twoją lokalizację, którą będzie pokazywało Twoje urządzenie multimedialne.

STOP śledzeniu w sieci


Czy wiesz, że niemal wszystkie Twoje dane w sieci są “produktem” przekazywanym od jednej organizacji czy też firmy do drugiej? Na ten moment celem takich działań jest zysk finansowy, ale z każdym rokiem cel może się zmieniać. Teraz jest więc ostatni moment, aby zabezpieczyć swoje dane i swoją osobę przed niepożądanymi wpływami. W dzisiejszym świecie, gdzie coraz częściej jesteśmy aktywni w sieci, musimy mieć świadomość tego, że informacje o nas i dane są coraz bardziej wartościowe. To oznacza, że jesteśmy w coraz większym stopniu narażeni na niebezpieczeństwo, a nawet utratę swojej osobowości.

Na szczęście wybór najlepszej sieci VPN może nas przed tym uchronić. W jaki sposób? Chociażby poprzez szyfrowe korzystanie z internetu na telefonie, laptopie itd. Zapewne wiesz, że coraz więcej osób posiada zapamiętane dane (login i hasło) do logowania na smartfonie czy też laptopie. To naraża nas na niebezpieczeństwo. Natomiast jeśli zaczniemy korzystać z internetu przez specjalistycznie zaszyfrowane serwery, możemy czuć się bezpieczniej. A przede wszystkim będziemy anonimowi. Dzięki temu z większą świadomością oraz kontrolą będziemy korzystać z internetu.

Bezpieczne internetowe transakcje, czyli bezgotówkowe


Niedawna sytuacja na świecie dała nam dosadnie do zrozumienia, że gotówka zacznie w coraz szybszym tempie odchodzić do “lamusa”. W ostatnim czasie ludzie z Polski, a w zasadzie z całego świata coraz chętniej korzystają z płatności internetowych. Do płatności alternatywnych zalicza się także m.in. płatności internetowe, kryptowalutami, blikiem, telefonem, kartą bankową itd.

Jednak wzrost popularność internetowych czy też alternatywnych płatności nie rozwinął się równomiernie z wiedzą obywateli o bezpieczeństwie takich transakcji. Społeczeństwo tak naprawdę nie ma podstawowej wiedzy jeśli chodzi o bezpieczeństwo takich transakcji. Każde połączenie z zewnętrzną siecią Wi-Fi naraża nas na utratę osobistych oraz wrażliwych danych z urządzenia (telefonu, laptopa itd.) w tym także wrażliwych danych logowania do aplikacji mobilnych banku, kont bankowych itd. Doświadczeni hakerzy mają łatwą drogę, aby tego typu dane wykorzystać w swoich, nie zawsze dobrych celach.

Pełny dostęp do Netflixa


A na koniec nieco bardziej przyjemna zaleta korzystania z VPN. Polacy nie zdają sobie sprawy z tego, że osoby z innych krajów mają szerszą ofertę Netflixa, aniżeli użytkownicy w Polsce. Co więcej również premiery seriali i filmów są szybciej w USA, niż w Polsce. Co więcej oferta popularnych seriali oraz filmów jest tam znacznie szersza. Jeśli chcemy korzystać z takich funkcji Netflixa będąc w Polsce, to musimy połączyć się z serwerem sieci VPN zlokalizowanym na terenie USA. To sprawi, że bezproblemowo będziemy mogli odblokować dostęp do wszelkich funkcji Netflixa.

Jak widać powyżej lista powodów jest naprawdę długa, dla których każdy rozsądny człowiek powinien wręcz obowiązkowo korzystać z zewnętrznych serwerów i sieci VPN, aby bezpiecznie korzystać z internetu. Dzięki połączeniu z serwerami zewnętrznymi, każde połączenie internetowe jest dodatkowo zabezpieczone specjalistycznym, wojskowym szyfrem, który uniemożliwia dostanie się osobom trzecim do wrażliwych danych laptopa, telefonu itp. Ponadto ukrywamy także nasze rzeczywiste IP, dzięki czemu jesteśmy anonimowi oraz bezpieczni w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *