Heap of silkworms eating mulberry leaves

Dezynsekcja, z której będziesz zadowolony

Uncategorized

Kiedy dezynsekcja staje się koniecznością, do jej wykonania warto wybrać profesjonalną firmę DDD. Tylko fachowiec dobierze najskuteczniejszą metodę i wykona zabieg szybko, ale bezpiecznie dla Ciebie i Twoich bliskich. Dlatego dowiedz się więcej o profesjonalnej dezynsekcji. 

W tym artykule:

  • Dezynsekcja – co to jest?
  • Profesjonalne metody dezynsekcji
  • Odpluskwianie przez zamgławianie ULV
  • Ile kosztuje dezynsekcja?

Na rynku nie brakuje firm, których pracownicy, a nawet właściciele, czerpią swoją wiedzę wyłącznie z poradników na youtube. Tymczasem dezynsekcja to branża, w której specjalistyczne szkolenia, latami doskonalone umiejętności oraz doświadczenie są niezbędne dla osiągnięcia wysokiej jakości świadczonych usług. Sprawdź, jak wygląda skuteczne zwalczanie insektów.

Dezynsekcja – co to jest?

Dezynsekcja to jeden z trzech głównych obszarów działalności firmy DDD. Wykonuje ona zabiegi dezynfekcji, która polegają na likwidacji mikroorganizmów (bakterie, grzyby, wirusy) oraz deratyzacji, zajmującej się usuwaniem gryzoni (odszczurzanie, odławianie kretów itp). 

Natomiast dezynsekcja to profesjonalne zwalczanie insektów takich, jak: 

– pluskwy, 

– karaluchy,

– prusaki, 

– mrówki, 

– mole, 

– komary,

– muchy, 

– pchły, 

– wszy,

– szubaki,

– rybiki,

– gryzki,

– a nawet osy i szerszenie,

– oraz wiele innych.

Profesjonalne metody dezynsekcji

W praktyce na skuteczność zabiegu dezynsekcji wpływają dwa czynniki: doświadczenie operatora oraz wybór odpowiedniej metody dezynsekcji. Sposób zwalczania insektów zależy głównie od ich rodzaju i specyfiki miejsca, które zasiedlają (wielkości pomieszczeń, ich przeznaczenia itp).

Do najpopularniejszych sposobów dezynsekcji zaliczamy metody chemiczne. Ich wspólną cechą jest wykorzystanie profesjonalnych środków biobójczych, które likwidują insekty ze skutecznością potwierdzoną za pomocą badań. To nie preparaty ze sklepu gospodarczego, tylko specjalistyczne insektycydy. Podstawową różnicą w metodach dezynsekcji, jest sposób aplikacji środka owadobójczego. Dlatego wyróżniamy:

– zamgławianie. W tej metodzie środek biobójczy rozprowadzany jest w całym pomieszczeniu w postaci mgły. Zamgławianie może być wykonane za pomocą zamgławiacza termicznego lub ULV (więcej o odpluskwianiu przez zamgławianie ULV przeczytasz w dalszej części artykułu),

– żelowanie, podczas którego aplikuje się insektycydy w postaci miniaturowych (ok. 3 mm średnicy) punktów żelowych, rozmieszczonych w odpowiednich miejscach pomieszczenia. Metoda ta świetnie sprawdza się w zwalczaniu prusaków szczególnie w restauracjach, barach czy obiektach handlowych. Żelowanie jest bardzo dyskretne i daje nawet kilkumiesięczną ochronę przed insektami, 

– opryskiwanie, które pozwoli dotrzeć nawet do trudno dostępnych zakamarków, czyli idealnych kryjówek insektów. Dezynsekcja metodą opryskiwania daje bardzo szybkie efekty, ale także długotrwałą ochronę – aż do 4 tygodni od wykonania zabiegu.

Odpluskwianie przez zamgławianie ULV

Bez wątpienia jednym z trudniejszych do usunięcia insektów, jest pluskwa domowa. Dzieje się tak dlatego, że owady te odżywiają się wyłącznie krwią ssaków (nie skuszą się np. na żel), rzadko opuszczają swoje kryjówki (nawet raz na 12 dni!), a jeśli już to robią – nie eksplorują pomieszczeń, tylko udają się prosto do żywiciela, czyli… Ciebie. 

Z tych powodów do zwalczania pluskiew należy wybrać środki o wydłużonym czasie działania oraz odpowiedni sposób ich aplikacji. W praktyce najlepsze efekty odpluskwiania zapewnia zamgławianie ULV. Podczas tego zabiegu okolice łóżka, a także inne wyposażenie oraz reszta pomieszczenia zostają zamgławione zawiesiną z drobnych kropel preparatu biobójczego. Kiedy mgła osiada, na powierzchniach pozostają mikrokapsułki (widoczne pod mikroskopem elektronowym) z insektycydem. Pluskwy, które udają się na żer, uszkadzają mikrokapsułki w wyniku czego następuje bezpośredni kontakt z substancją biobójczą. 

Ile kosztuje dezynsekcja?

Okazuje się, że skuteczna dezynsekcja wcale nie jest droga. Szczegółową wycenę w polecanej firmie DDD otrzymasz już podczas telefonicznej rozmowy. Dla przykładu sprawdźmy ile kosztuje odpluskwianie Warszawa: 200 zł za mieszkanie jednopokojowe. Zamgławianie ULV wykonuje się wtedy w pokoju i korytarzu. Można również w tej cenie rozszerzyć zabieg o kuchnię czy łazienkę, ale najpierw trzeba zabezpieczyć żywność i przybory toaletowe przed kontaktem z mgłą. 

Cena odpluskwiania innych obiektów, niż mieszkanie (np. odpluskwianie hotelu, czy zwalczanie pluskiew w pensjonacie), zależy głównie od liczby pomieszczeń oraz łóżek. Szczegółowe informacje otrzymasz podczas niezobowiązującej rozmowy telefonicznej z operatorem polecanej firmy DDD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *