deratyzacja gryzoni

Jak pozbyć się nieproszonych gości, czyli DDD w pigułce

Porady

„Karaluchy pod poduchy, a szczury do rury”? Kto by nie chciał, aby to było takie proste jak w wierszyku dla dzieci! Jeśli sen z powiek spędzają Ci pluskwy i karaluchy w domu albo szczury i myszy w piwnicy, pora zabrać się za gruntowne porządki. Wiele wskazuje na to, że nie wystarczy zwykłe sprzątanie. Do akcji musisz zaprosić firmę DDD. Dlaczego?

Usługi firmy DDD

Czym są właściwie usługi DDD? Jeśli do tej pory nie miałeś do czynienia z uporczywymi insektami lub gryzoniami, a na dodatek nie przyszło Ci fachowo odkażać pomieszczeń, pora rozszyfrować niniejszy skrót i zamienić go na DezynfekcjaDezynsekcjaDeratyzacja. Teraz już wszystko jasne? Firmy DDD profesjonalnie zajmują się właśnie dezynfekcją pomieszczeń, a także tępieniem intruzów w postaci pasożytniczych owadów lub gryzoni. Co więcej, ich praca nie polega tylko na współpracy z właścicielami firm. Również osoby prywatne coraz częściej korzystają z ich usług.

Dezynfekcja pomieszczeń w czasie pandemii

W czasie pandemii dezynfekujemy dosłownie wszystko i wydawać by się mogło, że stosowanie do zasad DDM rozwiązuje problem. Gdyby jednak tak faktycznie było, dziś nikt by nie chorował i po koronawirusie słuch dawno by zaginął. Właśnie dlatego usługa dezynfekcji jest bardzo popularna wśród przedsiębiorców, którzy zlecają ją w swoich biurach, halach magazynowych lub fabrycznych i w innych pomieszczeniach, w których przewija się codziennie spora ilość ludzi. Dezynfekcja z pomocą zimnej lub gorącej mgły (zamgławianie ULV lub termiczne) pomaga zresztą nie tylko usunąć z odkażonego terenu drobnoustroje chorobotwórcze, ale także różne niechciane owady. Ozonowanie, które jest także jedną z metod dezynfekcji, usuwa z kolei wirusy, bakterie, pleśnie, alergeny i grzyby. Warto je także stosować w domach, mieszkaniach, a nade wszystko w domkach letniskowych czy przyczepach, które przecież lubią gromadzić w sobie niezdrową wilgoć.

Krótko mówiąc, dezynfekcja pełni w dzisiejszych czasach niezwykle istotną funkcję i spory wkład w nasze bezpieczeństwo mają właśnie firmy, które profesjonalnie zajmują się usługami dezynfekcji. Bez specjalistów ciężko pozbyć się także innych skutków pandemii, o których wydaje się nam czasem zapominać.

Usługi deratyzacji a pandemia

Okazuje się, że zapasy produktów spożywczych, które mnóstwo osób zrobiło na czas pandemii, doskonale wabią… szczury i myszy. Przecież niewłaściwie zabezpieczone są prawdziwą przynętą dla gryzoni, które w tej sytuacji – dzięki ludziom – nie muszą się już nawet zbytnio starać, aby zdobyć pożywienie. Sprawa wygląda poważnie w wielu miastach. Szczury na wolności w niczym nie przypominają uroczych pupili hodowanych w klatkach. Co istotne, szczury mogą być źródłem wielu chorób, ale przede wszystkim stanowią realne zagrożenie dla człowieka, którego mogą zwyczajnie pogryźć. Wiąże się to wówczas z koniecznością podania środka przeciwtężcowego oraz szczepienia na wściekliznę osoby, która została ukąszona. Nic zatem przyjemnego.

Odstraszanie gryzoni na własną rękę może być niebezpieczne i przede wszystkim nieefektywne, ponieważ wiele szczurów już uodporniło się na popularne trutki. Ponadto rozkładanie trucizny w miejscach ogólnodostępnych, grozi połknięciem jej przez dzieci lub zwierzęta domowe, dlatego nie warto ryzykować. Jeśli zlokalizujesz szczury lub myszy w swoim domu lub miejscu pracy, postaw na fachowców. Usługi firmy DDD i profesjonalna usługa deratyzacji skutecznie rozwiąże Twój problem z niechcianymi gryzoniami, a cała akcja zostanie przeprowadzona bez narażania innych na utratę zdrowia.

Usługi dezynsekcji czyli robale w domu i firmie

Karaluchy czy pluskwy w domu chyba zawsze budzą obrzydzenie. I słusznie. One również mogą przenosić choroby, nie mówiąc już o tym, że nieprzyjemnie jest w takiego osobnika na przykład stanąć w nocy gołą stopą. Wyobraźnia zadziałała? To dobrze, bo w przypadku insektów działać trzeba naprawdę szybko. Jeśli znajdziesz w biurze lub w domu karalucha, pluskwę lub innego pasożytniczego owada, nie czekaj na cud tylko dzwoń po firmę DDD. Oczywiście możesz robić pułapki z piwem (ponoć karaluchy też je lubią) i rano wylewać topielców, ale tym sposobem prędzej doczekasz się kolejnych pokoleń niechcianego lokatora, niż wytępisz całą populację. Karaluch jest niezwykle wytrzymałym owadem i prawdą jest, że nawet kilka dni może żyć bez głowy. Poza tym imponująco szybko się rozmnaża, dlatego jeśli nie chcesz się z nim zaprzyjaźnić, łap za telefon i zamawiaj usługę dezynsekcji, która bezpiecznie, a jednak skutecznie rozwiąże Twój problem.

Wielcy ludzie żyli w brudzie

Może i wielcy ludzie żyli w brudzie, jak mówi stare powiedzenie, ale po pierwsze żyli w towarzystwie właśnie karaluchów i szczurów roznoszących choroby, a po drugie nie trzeba Cię chyba przekonywać, że w dzisiejszych czasach to hasło jest już całkowicie nieaktualne. Za oknami czuć coraz cieplejsze powietrze, zatem zaplanuj gruntowne wiosenne porządki i dbaj o czystość, a jeśli w Twoim otoczeniu pojawi się problem z insektami, gryzoniami, pleśniami i innymi drobnoustrojami, nie wahaj się dzwonić po fachowców. Po lekturze tego artykułu już wiesz, że warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *