3 powody dla których warto kupić meble z weluru

Dom i wnętrze

Niezwykle na czasie są meble welurowe. Trzeba jednak przyznać, że w naszych wnętrzach są dość rzadko spotykane. A szkoda, ponieważ posiadają wiele zalet. Są to przede wszystkim nowoczesne meble, które dodatkowe cechują się wygodą i praktycznością. Jeśli przymierzasz się do ich zakupu, ale nadal nie jesteś do końca pewny ich inwestycji to musisz zapoznać się z ich mocnymi stronami, które przekonają Cię do ich nabycia.


Co to jest welur?


Zanim przejdziemy do powodów, dla których warto mieć owe meble w swoim domu wyjaśnijmy najpierw czym jest welur. Otóż jest to materiał, który posiada krótkie jedwabne włosie. Dla wielu z nas tego typu wyposażenie to nadal synonim luksusu i elegancji. Co więcej, przeglądając klasyczne meble z weluru mamy wrażenie, że są one ściągnięte w królewskich dworków. Nie jest to złe porównanie, tym bardziej, że właśnie w tamtych czasach z owego materiału chętnie korzystały bogate rodziny nie tylko w kwestii umeblowania, ale również ubioru.
Obecnie welur posiada także szerokie grono miłośników. Głównym powodem jest fakt, iż jest to wytworny materiał. Poza tym meble z weluru pasują do wielu stylów wnętrzarskich. Dzięki temu możemy je wziąć pod uwagę urządzając mieszkanie w stylu nowoczesnym czy vintage.
Poza tym materiał posiada wiele innych mocnych stron, które mogą sprawić, że w końcu zdecydujemy się na ich zakup. Zatem dlaczego warto postawić na meble w weluru?


1. Bo są przyjemne w dotyku.


Materiał ten jest niezwykle przyjemny i delikatny. Jeśli miałeś już do czynienia z aksamitem to welur jest jego cieńszą odmianą. To daje jedynie do myślenia jak delikatna musi być to tkanina. Meszek, który w tym przypadku jest niezwykle miękki i puszysty sprawia, że kontakt z welurem jest bardzo przyjemny. Relaks wśród takich mebli to czysta przyjemność!

2. Bo są wytrzymałe.


Dla niektórych może się to wydawać dość dziwne, że z pozoru tak delikatny materiał może być jednocześnie wytrzymały. A jednak! Kupując tego typu meble możemy być pewni, że to inwestycja na długie lata. Oczywiście warunkiem jest to, abyśmy dobrze je pielęgnowali. Na szczęście czyszczenie mebli z weluru nie jest niczym trudnym. Wystarczy, że zaopatrzymy się w odpowiednie środki, a już najlepiej te, które przeznaczone są do tego materiału.


3. Bo są ponadczasowe.


Jak zostało już poniekąd wspomniane materiał ten był chętnie widziany na szlacheckich dworach. To pokazuje, że welur jest uniwersalny i także dziś mile widziany jest we wnętrzach naszych mieszkań. Nie ulega wątpliwości, że welurowe meble dodają elegancji i szyku. Poza tym na rynku dostępna jest szeroka oferta kolorów, dzięki czemu każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.


PODSUMOWANIE


Po zapoznaniu się z wyżej wymienionymi zaletami mebli z weluru nie powinieneś mieć już żadnych wątpliwości co do ich zakupu. Ten iście szykowny i przyjemny w dotyku materiał sprawi, że goście będą pytali skąd mamy owe meble. Z kolei my sami z chęcią będziemy w nich wypoczywać i relaksować się niczym królowie z dawnych czasów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *